Септември с класика срещу Миньор,нанесе първа загуба на чуковете

0
-
-

Септември (София) се наложи с 3:0 над Миньор (Перник) в първия мач от 13-ия кръг на Втора лига и нанесе първа загуба на “чуковете” през този сезон в първенството. Двубоят премина на доста мокър терен в Драгалевци заради атмосферните условия през последните дни, като подхлъзванията и непредизвиканите грешки съпътстваха цялата игра. В средата на втората част пък над стадиона падна и мъгла. Иначе головете за домакините вкараха Реди Каса (40’), Айкут Рамадан (77’) и Марио Илиевски (79’). Малко преди края пък и Стоян Стоичков удари греда.

Началото започна нервно с разправа между главния съдия и Христо Арангелов, който изрази недоволството си от показан жълт картон на свой футболист. В 40-ата минута Септември все пак бе възнаграден за по-добрата си игра и успя да вкара. Тогава Реди Каса се озова на чиста позиция сам срещу вратаря, изчака го да излезе и елегантно го прехвърли, за да отбележи за 1:0.

При този резултат двата отбора се прибраха на почивката. Вторият гол падна в 77-ата минута, когато футболистите на Миньор сгрешиха в средата на терена, така Рамадан отне, напредна, влезе в наказателното поле, размина вратаря и покачи до 2:0.
Само 2 минуто по-късно Септември вкара и трети гол, когато появилият се от пейката Марио Илиевски направи резултата класически. Секунди преди края на мача Стоян Стоичков нацели гредата от границата на наказателното поле.
С тази победа Септември заема 5-ата позиция с 25 точки, на 1 зад четвъртия Спартак (Варна). Миньор от своя страна пропусна възможността поне временно да се изкачи до първото място и остава трети с 28 пункта.

Спортист Своге с трансферен удар! Привлече бивш национал!