Септември с 10 човека навакса 2 гола пасив за 5 минути срещу дубъла на Ботев

0

Тимовете на Септември (Симитли) и Ботев (Пловдив) II завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от шестия кръг на Втора лига. Младите “канарчета” бяха много близо до победата, след като до 86-ата минута водеха с 2:0. Никола Гелин откри в 20-ата минута, а Юсеин Касов удвои десет по-късно. През първото полувреме всичко в играта на младите канарчета се получаваше. С влизането на Китан Василев играта на домакините се промени през второто полувреме.

Домакините обаче успяха да изравнят след финален щурм в последните 5 минути. Първо Кристиян Михайлов намали в 86-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а малко след това капитанът на Септември Тодор Траянов бе изгонен за втори жълт картон. В 90-ата минута пък Веселин Любомиров донесе точката на Септември след самостоятелна акция. Домакините имаха претенции и за две неотсъдени дузпи от неубедителния рефер Михаел Павлов.

След поделените точки Ботев заема седмо място в подреждането с актив от десет точки продължава без загуба в първенството. Септември пък спря серията си от три поредни поражения и е със седем точки на 12-о място.