0
chernomoretz septemvri sofiq (11)
-
-

Септември София продължава смело да гледа към спечелването на промоция в Първа лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Марица от 28-ия кръг на Втора лига. В същото време кризата в пловдивския тим се задълбочи, след като той претърпя пета поредна загуба в първенството и остава в зоната на изпадащите.

През първото полувреме головите положения не бяха толкова сериозни. Единственото по-добро положение се откри пред Септември в 31-ата минута, когато Жан-Пиер Да Силва проби и стреля, но Илия Николов спаси.

Септември поведе с 1:0 в 51-ата минута, когато след центриран е в наказателното поле на Марица, Янко Ангелов изби топката с глава, но в краката на Виктор Учаи, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Илия Николов.

Зрителите на стадион „Марица“ станаха свидетели на изключително красив гол в 57-ата минута. Борислав Маринов се възползва от грешка на Свилен Щерев и с много прецизен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Николов.

Марица можеше да върне интригата в мача в 71-ата минута, когато Станислав Маламов проби, финтира играч на Септември в наказателното поле и стреля, но Георги Динков блокира удара му.

Марица направи нов много сериозен пропуск в 76-ата минута. Станислав Маламов центрира в наказателното поле на Септември, където Свилен Щерев стреля с глава отблизо, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Димитър Шейтанов.

Септември можеше да направи резултата 3:0 в 77-ата минута. Борислав Маринов излезе сам срещу Илия Николов и стреля, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата на Марица.

Защитникът на Септември Мартин Стоянов се наложи в 82-ата минута да изчиства топката от голлинията след удар на Маламов.

Борислав Маринов вкара още един гол в 82-ата минута, но попадението не бе зачетено заради много спорна засада, която бе маркирана на играча на Септември.

Септември е втори в класирането с 57 точки, колкото има и лидера Спартак Варна. Марица е шестнадесети с 25 точки.

В следващия кръг Септември е домакин на Дунав, а Марица гостува на Добруджа.