Септември победи и се върна на върха

0
nesebar septemvri (11)

Отборът на Септември победи с 3:1 Марица в мача помежду си от 11-ия кръг на Втора лига. Станислав Маламов откри за гостите в началото на мача, но с попадения на Асен Георгиев, Йордан Йорданов и Димитър Костадинов домакините обърнаха.

Домакините имат шанс да се завърнат на върха на класирането. В момента играчите на Красимир Балъков с еднакъв актив с Монтана, но тимът от София е с мач по-малко. Гостите от своя страна са на 12-а позиция с 13 точки.

Резултатът бе открит от гостите още във втората минута на мача, като точен бе Станислав Маламов.

В 37-ата минута обаче капитанът Асен Георгиев изравни след точен удар с глава при центриране от корнер.

Точно преди почивката домакините стигнаха до пълен обрат. Йордан Йорданов получи топката в наказателното поле и реализира за 2:1.

В средата на втората част Димитър Костадинов вкара трети гол, след като се освободи от двама защитници и прати топката в мрежата. Малко преди това пък пловдивчани останаха с човек по-малко, след като Свилен Щерев бе изгонен.