Септември писа „среден“ на Миньор

0
-
-

Септември (Симитли) се наложи категорично над Миньор (Перник) в среща от предпоследния кръг за полусезона. На стадион „Христо Ботев “ в Благоевград символичните домакини  стигнаха до класическа победа с 3:0. Срещата се игра в областния център заради наказание на Септември с лишаване от домакинство.

Запро Динев в 32-ата минута откри резутлата, който се запази такъв почти до края на срещата. Динев вкара много красив гол след 25 метров самостоятелен пробив.Преди почивката неприятна контузия получи Стефан Методиев от Миньор,който бе изнесен на носилка. През второто полувреме и чуковете заиграха по активно в предни позиции,но Радой Божилов не успя да преодалее Филип Димтров  ри една от малкото им ситуации.

В 87-ата минута Китан Василев удвои аванса на Септември след гол от дузпа. Тя бе отсъдена от Георги Николов,след като вратарят на Миньор Даниел Леонтиев фаулира Ивайло Михайлов. В даденото продължение  влезлия като резерва Илия Карапетров оформи и  крайното 3:0,след като остана сам срещу Леонтиев.

След днешния успех, Септември събра актив от 18 точки, изкачвайки се до 8-о място във временното класиране. Миньор пък остава с 14 точки на 13-а позиция.