Септември и Хебър не излъчиха победител (ВИДЕО)

0
levski septemvri 1

Септември и Хебър не излъчиха победител в мач от XVII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ столичани бяха по-добрият отбор, но в крайна сметка стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

След четвърт час игра Септември бе на път да поведе. Димитър Костадинов бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля. Попадението обаче бе отменено заради засада на Айкут Рамадан, който след като получи топката намери Мартин Петков, който пък от своя страна даде отлично извеждащо подаване за Костадинов.

180 секунди по-късно отново Костадинов получи в наказателното поле. Той се освободи от футболист на Хебър и стреля по диагонала. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

Въпреки солидния натиск на Септември, в 25-ата минута Хебър поведе. Богомил Божуркин отне в средата на терена, напредна мощно и намери в наказателното поле Георги Търтов. Последният пък от много малък ъгъл стреля покрай Шейтанов, топката се удари в лявата греда и спря в мрежата за 0:1.

В 37-ата минута Хебър се размина с това да остане с човек по-малко на терена. При спряла игра Роберт Мазан изблъска с рамо Илия Миланов, който доста театрално падна на земята. Главният съдия пък показа директен червен картон на футболиста на гостите. Ситуацията бе разгледана с ВАР. Лично Кристиян Колев отиде до монитора, след което промени решението си – отмени червения картон и вдигна жълт на Мазан.

В 69-ата минута далечен шут на Кабов мина до лявата греда.

Септември изравни четвърт час преди края на редовното време. Кабов получи пас от Реди Каса на границата на наказателното поле, поведе си на гърди и от малък ъгъл стреля мощно между Дебърлиев и дясната греда. Топката се чукна в страничния стълб и влетя във вратата за 1:1. Любопитно е, че, въпреки превъзходството си, това бе първи точен удар в мача за столичани.

В 89-ата минута Димитър Костадинов стреля опасно от фал пред наказателното поле. Дебърлиев обаче плонжира и изби.