Септември гледа към спасението след победа в Русе (ВИДЕО)

0
50837329 2131355560257258 3808833270754312192 o
-
-

Септември победи като гост Дунав в първия мач помежду им от плейофа за оставане в Първа лига. Столичани се наложиха с 1:0, вземайки минимален аванс преди реванша.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналия български алпинист Иван Томов.

В началото на мача Георги Динков от домакините, но изстрелът му с глава премина над вратата.

В 11-ата минута удар на Борис Галчев мина над напречната греда.

В 18-ата минута центриране на Инкоом се превърна в удар, но Георгиев улови топката.

В 36-ата минута пробив на Фиртулеску завърши с изстрел, но топката рикошира от Алвеш и премина встрани от вратата.

В 49-ата минута Исмаил Иса надскочи Александър Дюлгеров, но ударът му с глава излезе в аут.

В 55-ата минута Благой Макенджиев предотврати сигурен гол, отразявайки мощен изстрел на Фабиано.

В 65-ата минута Септември поведе. Кристофър Мандианго се разписа с нисък диагонален удар за 0:1.

В 76-ата минута Янко Георгиев запази преднината на гостите. Вратарят отрази удар от непосредствена близост на Ахмед Ахмедов, след което топката се отклони в лявата греда и излезе в корнер.

В последната секунда на 4-минутното продължение Ндиайе засече с глава центриране отляво, но Георгиев закова топката пред голлинията.