СЕНЗАЦИЯ: Ботев (Вр) шокира Локо (Пд) насред „Лаута“ в 6-голово шоу! Бабунски е неудържим (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев (Вр) поднесе истинска сензация в първия мач от XIX кръг на Първа лига. Възпитаниците на Даниел Моралес победиха с 4:2 Локомотив (Пд), при това на „Лаута“.

Ботев поведе в 10-ата минута. Бабунски изведе Красимир Тодоров сам срещу вратаря, който го фаулира и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Дориан Бабунски бе безапелационен за 0:1.

В 25-ата минута Локомотив по чудо не изравни. Йосип Томашевич намери вдясно от точката за изпълнение на дузпа Димитър Илиев, чийто изстрел обаче премина покрай лявата греда.

Това все пак се случи в 34-ата минута. Кристиан Гомис центрира отлично отдясно, а Димитър Илиев засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за 1:1.

В 40-ата минута Ботев (Вр) пропусна страхотно положение. Юлиан Ненов даде чудесен успореден пас отдясно. Красимир Тодоров засече от границата на вратарското поле, но право в Лукас Рейдър.

120 секунди по-късно обаче гостите възстановиха аванса си. Красимир Тодоров изведе Юлиан Ненов сам срещу вратаря. Последният си пое отлично и с техничен удар не остави шансове на Рейдър за 1:2.

Не бяха изминали и 3 минути от началото на втората част, когато врачани стигнаха до трето попадение. Диего Фераресо изведе с прекрасен пас Дориан Бабунски, който преодоля Рейдър и от неособено голям ъгъл прати топката в опразнената врата за 1:3.

В 56-ата минута Локомотив намали изоставането си. Гомис намери вдясно в наказателното поле Умарбаев. Последният продължи за Карагарен, който от своя страна да успореден пас, засечен от границата на вратарското поле от Георги Минчев за 2:3.

В 67-ата минута Ботев (Вр) си подпечата победата. Юлиан Ненов центрира от корнер, а Илия Миланов засече с глава, намирайки далечния ъгъл на вратата за 2:4.

120 секунди по-късно Янчев стреля от воле от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

В 86-ата минута Локомотив можеше да върне интригата. Удар на Лукас Салинас от дъгата пред наказателното поле обаче срещна лявата сглобка на вратата.