Сенегал победи Гвинея на Купата на африканските нации, Камерун също се класира за осминафиналите на турнира

0
11
Снимка: instagram.com/caf_online

Отборът на Сенегал, който защитава титлата си на Купата на африканските нации, се наложи над тима на Гвинея с 2:0 в мач от Група „C“. Това бе третата поредна победа на сенегалците, които се класираха безпроблемно за осминафиналите на надпреварата.

Въпреки поражението Гвинея завърши на трета позиция в групата и също се класира за следващата фаза на надпреварата. Първото попадение за Сенегал вкара Абдулай Сек с глава след час игра, като се възползва от центриране на Крепен Диата. В добавеното време Илиман Ндиайе направи 2:0 за Сенегал. За тима на Гвинея титуляр бе защитникът на Ботев (Пловдив) Антоан Конате, който получи жълт картон и в 64-ата минута бе заменен от Ибрахим Диаките.

В другия мач от групата Камерун победи Гамбия с 3:2 в мач с много обрати. Нападателят Карл Токо Екамби изведе камерунците напред в резултата, като това бе отлична операция за отбора. В 72-рата минута обаче Абли Джалоу изравни за Гамбия, а десетина минута по-късно Ебрима Коли направи пълен обрат. Две минути преди края на редовното време Джеймс Гомес от Гамбия опита да изчисти една топка и си вкара зрелищен автогол. Кристофър Уух донесе ценния успех за Камерун в добавеното време. Малко след това Ебрима Коли отново изравни за Гамбия, но пападението бе отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка. На вратата на Гамбия бе вратарят на Локомотив (София) Бубакар Гай. В същото време селекционерът на Камерун Ригобер Сонг остави вратаря на Манчестър Юнайтед Андре Онане на пейката за решаващия мач, като пред него предпочете неговия брагтовчед Фабрис Ондоа.

Тимът на Кемерун завърши на второ място в групата и заслужи правото да играе на осминафилите.