Саяна с важна победа в Сливен

0
chernomoretz saqna (7)

Саяна (Хасково) спечели с 1:0 в Сливен срещу едноименния тим. Срещата е от 26-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интересен динамичен двубой. Милен Танев осигури трите точки за гостите в попадение в 7-ата минута. Хасковският тим натисна още от началото. Реализира гол, а в 20-ата минута Танев уцели и гредата. Постепенно футболистите на Саяна отслабиха натиска. В последните секунди на полувремето имаше по един критичен момент пред двете врати. Домакините излязоха след почивката с Иван Стоянов в редиците си.

Играещият пом.треньор внесе агресия в действията съотборниците си и ги подтикна към повече атаки. Той отправи опасен удар от 25 метра в 58-ата минута. В 74-ата пък футболистите на Сливен поискаха дузпа за игра с ръка на Бейсим Бейсим, но сигнал не прозвуча. 180 секунди по-късно Васил Колев изтърва да вкара за гостите. В 79-ата минута сливенски страж спаси на Ахмед Осман. Само след 120 секунди Петър Принджев стреля, хасковския страж изби в гредата. Накрая имаше пропуск и пред другата врата.