Саяна обърна Несебър след спорен гол в Стралджа

0
nesebat chernomoretz (6)

Саяна (Хасково) победи едноименния тим на Несебър с 3:2 в приятелската среща, играна в Стралджа.

Стана равностоен мач, в който играха почти всички налични футболисти от двата отбора. За Саяна,това бе втора поредна победа в контролите,след като преди седмица футболистите на треньора Живко Желев се наложиха с 1:0 над „Розова долина“ в Казанлък. На 19 юли хасковлии приемат „Спартак“ (Пловдив).

Отлично начало за първенеца от миналия сезон на Югоизточната Трета лига. До 20-ата минута, Несебър имаше аванс от два гола. Георги Тузаков откри в 10-ата минута, а след още толкова време Венци Христов удвои. Негов съотборник си вкара автогол в 31-ата минута. Несебърци протестираха за попадението, считайки, че има фаул в нападение на хасковски състезател. Реферът обаче посочи центъра – 2:1. Митко Плахов върна интригата с удар от далечно разстояние за 2:2 в 37-ата минута. Развръзката настъпи в 60-ата минута, когато Христо Стоянов подаде и Георги Вълчев реализира за окончателното 3:2 за Саяна.