Саудитска Арабия победи Египет, Салах вкара за „фараоните“

0
GettyImages 983569980 master

Саудитска Арабия победи Египет и постигна успех за историята.В 15-ата минута Салем от състава на Саудитска Арабия направи хубав индивидуален пробив, който завърши с опасен, но неточен шут от дъгата на наказателното поле.

В 22-ата минута Салах изведе Египет напред в резултата. Звездата на Ливърпул получи дълго извеждащо подаване и между двама противникови бранители прехвърли стража Алмосалем от границата на наказателното поле.
Световна купа 2018

Само две минути по-късно Салах пропиля златна възможност за 2:0. Той се озова очи в очи с Алмосалем, като имаше и достатъчно време, за да реши как да го преодолее, но нападателят изигра положението твърде технично и не уцели вратата.
В 35-ата минута и Трезеге застраши вратата на Саудитска Арабия, но стреля неточно, а две минути по-късно защитникът на Египет Хегази с решаваща намеса попречи на Салман да изравни резултата.
В 40-ата минута Саудитска Арабия пропусна идеален шанс за 1:1. Играчите на Хуан Антонио Пици получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на футболист на Египет след центриране. 45-годишният страж Ел Хадари обаче реагира блестящо и спаси изпълнената от Фахад дузпа, като топката се отби от гредата.
В последните секунди на първата част Салман Ал Фарадж изравни резултата от дузпа. Преди окончателното отсъждането на втората дузпа за Саудитска Арабия реферът Вилмар Ролдан се консултира със системата ВАР и прецени, че Али Габр е играл непозволено срещу противников футболист, въпреки че и египетският бранител бе дръпнат за фланелката. Така или иначе дузпата бе факт и Салман я реализира.
В 69-ата минута Ел Хадари спаси по брилянтен начин удар с глава на футболист на Саудитска Арабия и запази равенството.

Второто полувреме бе доста скучно като цяло и мачът вървеше към равенство, но в петата минута на добавеното време Салем наказа разконцентрираните действия на египетската отбрана и с хубав удар от близко разстояние донесе победата на Саудитска

Така воденият от Пици тим завърши на трето място в Група “А” с 3 точки, докато футболистите на Ектор Купер записаха трета поредна загуба в групата и си тръгват от Мондиал 2018 без спечелена точка.