Сърбия пречупи Коста Рика с брилянтен гол на капитана си

0
GettyImages 976903508 594 screen

Сърбия победи Коста Рика и взе важни три точки в своята група. По този начин съседите ни правят и заявка за класиране за следващия етап от борбата.

Срещата започна двуостро и в първите минути двата тима си размениха по няколко опасни атаки. Най-чистото положение бе за костариканците, когато Джанкарло Гонсалес стреля с глава, но Владимир Стойкович спаси. В 12-ата минута отново той бе много близо до гола, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но не успя да насочи топката с глава в рамките на вратата.
В 27-ата минута дойде отлична възможност за сърбите. Един далечен пас хвана отбраната на Коста Рика неподготвена и Сергей Милинкович-Савич се оказа сам срещу Кейлор Навас, но ударът му не бе достатъчно добър, за да преодолее стража.

С напредването на времето до края на първата част двата тима намалиха оборотите и опасностите пред вратите намаляха. Все пак малко преди почивката Милинкович-Савич отправи много красив удар със задна ножица, който бе спасен от Навас. Страничният съдия маркира засада, но повторенията показаха, че ситуацията е чиста и ако топката бе влязла в мрежата, това щеше да е гол за Сърбия.

В началото на втората част Сърбия отново бе близо до гола. Митрович се оказа сам срещу Навас, но и той не съумя да прати топката във вратата и старжът спаси. Скоро обаче все пак сърбите откриха резултата. Един пробив на Митрович приключи с фал пред наказателното поле, който Коларов превърне в гол с неспасяем удар в горния ляв ъгъл на Кейлор.

В средата на полувремето Сърбия бе много близо до удвояване на резултата. Митрович намери резервата Филип Костич на на празна врата, но ударът му от въздух не сполучи и топката не влезе за 2:0.

Така или иначе Сърбия взе победата и вече мислия за следващия съперник.