0
Снимка: lap.bg
-
-

България загуби от Сърбия в квалификация за Евро 2021 до 21 години. На стадион „Славия“ гостите победиха с 1:0, като попадението падна в самия край на мача.

Първата опасност бе за гостите. Бирманчевич бе изведен отдясно, Наумов излезе да го пресрещне, но бе прехвърлен. Петко Христов обаче бе на границата на вратарското поле и успя да изчисти в корнер.

В 21-ата минута Лъчезар Котев стреля извън наказателното поле, но в аут.

В 50-ата минута Даниел Наумов се намеси решително след удар на Лука Илич, избивайки в корнер.

180 секунди по-късно България по чудо не поведе. Калоян Кръстев остана сам срещу вратаря и стреля по диагонала, но топката срещна лявата греда.

В 64-ата минута Лука Илич стреля от воле, Наумов обаче показа невероятен рефлекс и успя да докосне топката, която след това се отклони в левия страничен стълб.

В 82-ата минута Ковачев бе изведен вляво в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай гредата.

В 87-ата минута Сърбите стигнаха до победата. Стопаревич нанесе удар от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл за 0:1.

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 19. Турицов, 15. П. Христов, 5. Петков, 2. Попов, 14. Иванов (89-Русев), 18. Юруков (73-Антов), 21. Котев (89-Найденов), 17. Минчев (46-Ковачев), 7. Кръстев, 9. Йорданов

СЪРБИЯ: 1. М. Илич, 2. Деветак, 3. Павлович, 4. Нишич, 7. Аджич, 8. Л. Илич, 9. Влахович, 14. Бирманчевич, 15. Маркович, 20. Н. Петрович, 21. И. Илич