Само споменът остана! Преди точно четвърт век започна епопеята ни в САЩ (ВИДЕО)

0
Nigeria Bulgaria

На днешния ден преди четвърт век започна участието на българския национален отбор в паметното за страната ни световно първенство в САЩ. Както всички обаче знаем, началото далеч не предвещаваше еуфоричния край, преобърнал живота на цялата нация с четвъртото ни място на планетата.

На 21 юни (или в малките часове на 22-ри по наше време) Нигерия ни зашлеви с 3:0 на „Котън Боул“ в Далас, припомня „Меридиан мач“. Рашиди Йекини откри в 21-вата минута. В 37-ата Христо Стоичков изравни от свободен удар, който обаче се оказа непряк… Ицо не бе видял високо вдигнатата ръка на съдията Родриго Бадиля от Коста Рика. 2 минути преди почивката Даниел Амокачи направи 2:0, а Емануел Амунике ни довърши в 55-ата.

Преди мача Стоичков се бе зарекъл, че ще се остриже, ако паднем. Е, не го направи, но пък след това сътвори чудеса!…