Само Мауридес тръгна по-силно от сегашния „червен“ голмайстор

0
cska maurides tiago rodriges
Снимка: cska.bg

Хеттрикът срещу Ботев (Враца) за Купата на България вдигна неимоверно акциите на Жорди Кайседо. В Еквадор веднага започнаха да го лансират за националния отбор, а самият нападател вече говори открито за трансфер в Серия А. Нека обаче сравним неговия старт с тези на предишните централни нападатели на ЦСКА-София в последните години.

Майкъла: Ганчев няма да напусне! Искаше да стресира феновете, да се научат, че той решава нещата!

Кайседо записа 6 мача вече за ЦСКА-София, в които заби 4 гола и даде една асистенция. Той успя да постигне това в рамките на 537 минути. Не е за пренебрегване фактът, че неговото попадение срещу Черно море бе победно, а с Етър изработи гола за успеха, като сложи топката на крака на Енрике Рафаел.

Статистиката показва, че само Мауридес е тръгвал по-добре от еквадорския таран, пише „Мач Телеграф“. Бразилецът заби 6 гола в 6 мача и също се отчете с една асистенция. Тогава всички забравиха за Каранга, но следващите мачове на нападателя далеч не бяха толкова впечатляващи. Мауридес вкара на Локо (Пловдив), Адмира Вакер (3 гола в 2 мача), Дунав и Копенхаген. Головете срещу австрийците дори почти му осигуриха договор с Рапид Виена, но той се провали на медицинските тестове.

Ас на ЦСКА-София няма да пътува за Африка

Началото на Фернандо Каранга пък далеч не обещаваше такава стръв за голове. Той вкара два пъти в 6 мача – 2 попадения срещу Черно море за 3:1. Бразилецът обаче след това много вдигна летвата.

Стартът на Али Coy също не бе умопомрачителен. Гамбиецът влизаше като резерва или биваше сменян и в първите си 6 мача записа само 223 минути (повече от 2 пъти по-малко от Кайседо). В тях той вкара 2 пъти – с Ботев (Враца) за първенство и с Монтана за Купата на България.

Агресията на Каранга, Мауридес и Кайседо си личи и по това, че те имат по 2 жълти картона в първите си мачове, което не е малко за нападатели. Али Coy не е бил предупреждаван.