Само един вносен гол в дуела Пирин (Бл) – Ботев (Пд)

0
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad

Любопитни факти от домакинските мачове на Пирин Бл срещу Ботев Пд в елита, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи на стадион „Христо Ботев“ е 5 победи за Пирин, едно равенство и 4 успеха за Ботев.

Най-често получените резултати са: 2:0 – 5 пъти (4 за Пирин и един за Ботев), 1:0-5 пъти (2 за орлетата и 3 за канарчетата) и 3:0 – 4 пъти (3 за Пирин и 1 за Ботев).

В 28 мача са отбелязани 68 гола, средно по 2.42 на мач.

Най-резултатните двубои са 2 победи на Пирин с 4:1 през 1975 и 1988 година.

През първите полувремена са отбелязани 26 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 39 гола, както и 3 служебни гола.

Най-много голове за Пирин – 4, са отбелязали П. Михтарски и Й. Боздански, 3 – Б. Николов, М. Стоянов, Г. Лулейски и Б. Хаджиев. За Ботев най-резултатни са: 3 – Т. Неделев, а с 2 гола е Т. Тимонов.

За Пирин са отсъдени 3 дузпи, като и трите са реализирани. За Ботев са отсъдени 3 дузпи, като 2 са реализирани, а една е пропусната от Ив. Притъргов.

Един чужденец е реализирал за Пирин – Стоимир Урошевич.

През ноември са се играли 3 срещи за първенство през 1987, 1991 и 1992 година и те завършват наравно 1:1, като и на трите двубоя арбитър е бил Веселин Богданов от Велико Търново.

В 14-ия кръг са се играли 3 мача на стадион „Христо Ботев“, като два завършват наравно 1:1 през 1987 и 1992 година и победа за Ботев с 2:1 през 2017 година.