Само 2 мача Ботев (Пд) – Славия са завършили 0:0! Най-често „канарчетата“ бият с 1:0 и 2:1

0
-
-

Любопитни факти от домакинствата на Ботев Пд срещу Славия за първенство, предоставени от „Тема спорт“:

В последните 10 срещи равносметката е: 6 победи за домакините, едно равенство и 3 успеха за Славия.

Само 2 срещи от 64 са завършили 0:0. В останалите 62 двубоя са отбелязани 177 гола (114 от Ботев и 59 от Славия + 3 служебни), средно по 2.76.

През първите полувремена са отбелязани 84 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 93 попадения.

Най-резултатният двубой е равенството 4:4 на 29 юни 1958 г.

Най-изразителната победа на Ботев е с 6:0 на 6 април 1994 г.

Двама играчи на Ботев Пловдив заразени с COVID-19, поставени са под карантина

Най-много голове – 5, за Ботев в Пловдив са отбелязали Д. Ненов, Д. Дерменджиев-Чико и Ант. Пехливанов, с 4 гола са Ив. Сотиров-Албанеца, К. Костадинов и Б. Хвойнев и др.

За Славия най-резултатни в Пловдив са: 5 гола – Ат. Александров-Кимбо, с 3 – М. Мишев-Мишката, Ч. Цветков, Андр. Желязков и М. Кушев.

Най-често срещаните резултати в Пловдив между двата състава са: 1:0 – 15 пъти (8 за канарчетата и 7 за белите), 2:1 – 11 пъти (8 за Ботев и 3 за Славия), 2:0 – 7 пъти (7 за Ботев) и 1:1 – 7 пъти.

За Ботев са отсъдени 9 дузпи, като 6 са реализирани, а 3 са пропуснати от Ант. Пехливанов, К. Костадинов и Ив. Цветков. За Славия са отсъдени също 9 дузпи, като 8 са реализирани, а Станимир Стоилов е пропуснал една.

При победата на Славия с 4:1 на 30 август 2002 г. нападателят Мартин Кушев реализира трите отсъдени дузпи за гостите. Арбитър на срещата беше Антон Генов от София.

Антим Пехливанов е вкарал 4 гола в един мач (при победата с 5:1 на 18 август 1984 г.)

Нови проблеми за Валентич

6 чужденци са вкарали голове за Ботев – Р. Кортзорг, Т. Иршак, Ж. Паоло, Ф. Бризола, Ф. Виана и Ом. Косоко. 2-ма легионери са реализирали голове за белите – Ф. Силва и С. Сердеров.

Борис Хвойнев отбеляза гол № 2000 за Ботев в А група в 17-ата минута на 5 април 1997 г. при победата на жълто-черните с 1:0.

През април двата съперника са играли за първенство в Пловдив 5 срещи, като домакините имат 3 победи и 2 двубоя са завършили наравно.

В 24-и кръг са се играли 2 двубоя, като домакините имат една победа с 6:0 през 1994 г. и една среща завърши наравно 1:1 през 2007 г.