Самба! Бразилия се забавлява, разсипа Южна Корея за едно полувреме и е на 1/4-финал (ВИДЕО)

0
braziliq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Бразилия се класира за 1/4-финалите на Световното първенство в Катар. На стадион „974“ в Доха Селесао се забавлява и отнесе в 1/8-финална среща Южна Корея с 4:1. В следващата фаза кариоките ще се изправят срещу Хърватия.

Бразилия поведе още в 7-ата минута. Рафиня проби отдясно и намери в наказателното поле Рафиня, който от 11 метра с прецизен удар откри резултата – 1:0.

В 13-ата минута кариоките удвоиха аванса си. Ву Йон Чун фаулира в наказателното поле Ричарлисон и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Неймар бе безапелационен за 2:0.

В 17-ата минута Южна Корея можеше да върне интригата. Хи Чан Хуан отправи топовен удар от над 20 метра. Алисон Бекер обаче с прекрасен рефлекс изби отиващата в горния ляв ъгъл топка в корнер.

В 29-ата минута Бразилия окончателно сложи точка на спора. Ричарлисон развинти Ин Бом Хуанг. Последва изумителна тройна комбинация с едно докосване. Каземиро изведе Ричарлисон сам срещу вратаря и последният с удар покрай Ким Сун Кю оформи класиката в резултата – 3:0.

В 36-ата минута авансът на Бразилия набъбна. Винисиус направи изумителен пас. От наказателното поле той копна топката, прехвърли няколко футболисти на съперника и намери Лукас Пакета, който от воле не остави шанс за реакция на Ким Сун Кю за 4:0.

В 54-ата минута Рафиня получи в наказателното поле, направи каскада от финтове и стреля, но Ким Сун Кю спаси.

В 62-ата минута Неймар намери Рафиня, който се освободи от съперник и стреля от ъгъла на вратарското поле. Ким Сун Кю обаче изби в корнер.

В 68-ата минута Хюн Мин Сон нанесе удар от наказателното поле. Алисон Бекер успя да докосне топката, която все пак се насочи към вратата. Пред голлинията обаче падналият на земята Гуе Сун Чо бе последно препятствие пред гола.

В 76-ата минута Южна Корея стигна до почетно попадение. Сюнг Хо Пайк със страховит шут от над 20 метра прати топката от вътрешната страна на лявата греда за 4:1.

Бразилия: 1. Алисон Бекер, 2. Данило, 3. Тиаго Силва,14. Едер Милитао, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 4. Маркиньос, 11. Рафиня, 10. Неймар, 20. Винисуис Жуниор, 9. Ричарлисон

Южна Корея: 1. Ким Сун Кю, 3. Жин Су Ким, 19. Йон Гуон Ким, 4. Мин Дже Ким, 15. Мун Хуан Ким, 10. Джа Сун Лий, 6. Ин Бом Хуанг, 5. Ву Йон Чун, 7. Хюн Мин Сон, 11. Хи Чан Хуан, 9. Гуе Сун Чо