Сакраменто започна годината с победа,Везенков с две точки(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Сакраменто Кингс постигна неочаквана за мнозина лесна победа при гостуването си на Мемфис Гризлис. Тимът на Майк Браун надигра категорично „гризлитата“ със 123:92 (34:29, 36:29, 31:21, 22:13) в среща от редовния сезон на НБА, която бе последна за календарната 2023-а за двата тима. Александър Везенков получи само три минути игрово време в края на последната четвърт, като записа 2 точки и 1 борба на сметката си. Включването на най-полезния играч в Евролигата дойде при внушителна преднина в полза на неговия тим, като той игра в т. нар „garbage“ минути в двубоя.

Това е втората поредна победа в актива на Кингс, които се намират на петото място в класирането на Западната конференция с баланс от 19-12. Мемфис пък изигра ужасен мач в нападение и инкасира третото си последователно поражение, като отборът на Тейлър Дженкинс остава далеч от зоната на плейофите – 13-а позиция с актив от 10-22.
Майк Браун отново не залагаше на Александър Везенков, като ротацията на калифорнийци в днешния мач вече достигна 10 състезатели за старта на втората част.
При оставащи 3:25 до края,на Везенков не му отне много време, за да отбележи първите си точки в мача, след като се възползва от свободно пространство пред себе си и проби за 92:123. Българинът грабна и борба, но пропусна при втория си пробив към коша. Така всичко в мача приключи при резултат 92:123 в полза на Кингс.

Малик Монк избухна с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции за само 21 минути от пейката на Сакраменто. Ди’Аарън Фокс наниза 24 точки, Домантас Сабонис се отличи с шестия си трипъл-дабъл за сезона с 13 точки, 21 борби и 12 асистенции, Трей Лайлс вкара 12 точки, а Харисън Барнс и Кийгън Мъри допринесоха съответно с по 11 и 10 точки.

Джарън Джаксън-младши приключи с 18 точки за отбора на Мемфис. Дезмънд Бейн и Люк Кенард отбелязаха по 17, колкото има и суперзвездата на тима Джа Морант. Маркъс Смарт прибави още 12 точки.