botev plovdiv slaviq
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-
-

Ботев (Пд) и Славия не излъчиха победител в мач от четвъртия плейофен кръг в групата, бореща се за седмото място, което осигурява бараж за участие в Лига на конференциите. На стадион „Христо Ботев“ съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0.

Силно впечатление направи, че новият наставник на „канарчетата“ – Стефан Стоянов – заложи на цели седем българи титулярите, включително и на 16-годишния Димитър Папазов. Именно с такъв състав „жълто-черните“ взеха първа точка след откриването на „Колежа“, след като до момента наредиха 3 загуби, при това без отбелязан гол.

В 13-ата минута Ерол Дост продължи с глава центриране в наказателното поле. Емил Виячки изпревари Георги Аргилашки и засече с глава. Мартин Секулич обаче със сетни сили изби от голлинията. След това пък бе маркирана и засада на Виячки, така че и топката да бе влетяла в мрежата, попадението щеше да бъде отменено.

120 секунди по-късно домакините поискаха дузпа, след като Джеймс Ето’о падна в наказателното поле след съприкосновение с Венцислав Керчев. Главният съдия обаче не видя основание да посочи бялата точка.

В 19-ата минута Красиан Колев центрира от корнер. Виктор Генев надскочи пред вратарското поле Виячки и засече с глава. Николай Кръстев обаче изби току пред голлинията.

В 23-ата минута Виктор Генев отново засече от границата на вратарското поле центриране от корнер. Този път обаче капитанът на домакините заби топката в земята и не се стигна до по-сериозна заплаха за вратата на „белите“.

В 29-ата минута Славия имаше отлична възможност да поведе. Галин Иванов получи на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му мина над напречната греда.

180 секунди след това Галин Иванов много технично изведе в наказателното поле Ертан Томбак. Шутът на последния от неособено голям ъгъл обаче разтресе напречната греда.

В 37-ата минута Тони Тасев от почти нулев ъгъл стреля директно от фал. Той бе много близо до гола, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Скоро след това шут на Галин Иванов извън наказателното поле премина покрай десния страничен стълб.

В 41-ата минута Мартин Секулич елиминира Виячки, излезе сам срещу вратаря и стреля. Николай Кръстев обаче някак успя да избие с крак.

В 56-ата минута Николай Минков шутира от наказателното поле. Николай Кръстев обаче демонстрира отличен рефлекс, плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка.

10 минути по-късно удар на Томбак от чиста позиция в наказателното поле мина на безопасно разстояние от дясната греда.

В 71-ата минута Секулич намери в наказателното поле Антоан Бароан, който стреля от място. Топката обаче срещна дясната греда.

Славия отправи първия си точен удар в мача в 88-ата минута, но той бе за статистиката. Далечен и неособено силен шут на Минчев попадна право в ръцете на Аргилашки.