
ЦСКА смени схемата, но ситуацията е „Пременил се Илия, погледнал се – пак в тия“. И това важи в пълна степен както за играта, така и за треньора Христо Янев. Защото червените бяха разнасяни като пръскачка из лозе от третия в Украйна, а наставникът наблюдаваше безпомощно случващото се на терена. За статистиката – тимът действаше в постройка 4-2-3-1, като Питас гравитираше някъде около тарана Цварц, но първият бе неориентиран, а вторият – изолиран. Да беше само това, с мед да намажеш специалиста. Грешен избор на състав, лошо разпределение на игровите минути на футболистите, никаква постепенна атака, липса на идея при изнасянето на топката и изграждането на нападенията, отсъствие на отработени взаимодействия…
С този треньор в ЦСКА могат да забравят за силен футбол. Мъката от миналия сезон ще продължи, а потенциалът на 90% от играчите няма да бъде използван пълноценно.
Изглежда, че на „Армията“ изобщо не осъзнават тежките си игрови проблеми и продължават по същия начин. А това е сериозна предпоставка посредствените мачове отново да преобладават. По-добре сега камбаната да бъде бита рано, за да не е след месец твърде късно.
Янаки Димитров/ „Тема спорт“






