С 2 дузпи Левски би Нефтохимик и излезе първи (ВИДЕО)

1

Левски победи Нефтохимик в мач от VI кръг на Първа професионална лига. Двата тима изиграха зрелищен мач, спечелен от „сините“ с 2:1. Успехът дойде изключително трудно, като и двете попадения за гостите бяха от дузпи, реализирани от Роман Прохазка. Победното попадение падна в 92-ата минута. Със спечелените 3 точки пък Левски се изкачи на първо място във временното класиране.

Първата интересна ситуация бе след по-малко от 120 игра, пред вратата на Левски. Живко Петков бе изведен сам срещу Йоргачевич. Нападателят обаче падна в наказателното поле, искайки дузпа. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка. След четвърт час игра Франсис Нар стреля опасно, но топката бе избита в корнер. Малко по-късно домакините за втори път поискаха дузпа, за игра с ръка на Александър Александров, но такава отново не последва. 11-метров наказателен удар все пак бе отсъден, но в полза на Левски. След изпълнение на ъглов удар в 24-ата минута, топката попадна у Георги Костадинов, който бе фаулиран от Марко Раджелович. „Шейховете“ бурно оспорваха решението, но безрезултатно. Минутка след това Роман Прохазка попадна в прегръдките на съотборниците си, след безупречно изпълнение на наказателния удар. Попадението бе своеобразен подарък за „синия“ капитан, който днес изигра своя мач номер 100 за Левски. В 28-ата минута Божидар Краев можеше да удвои, но изстрелът му премина до гредата. Марко Ранджелович пък от близко разстояние стреля слабо с глава, право в ръцете на Йоргачевич. В самия край на полувремето Живко Петков се контузи и бе принудително заменен от новото попълнение Румен Руменов.

img_2903

Втората част започна с натиск на Нефтохимик. „Зелените“ играчи направиха няколко опасни слизания към съперниковата врата, които обаче не завършиха със сериозна опасност за Йоргачевич. В 53-ата минута натискът на домакините даде резултат. Иван Вълчанов стреля извън наказателното поле, топката рикушира в Александър Др. Александров, заблуди вратаря на Левски и влетя в мрежата му за 1:1. След полученото попадение гостите поеха инициативата и упражниха натиск, но без да стигнат до голово положение. Иван Вълчанов обаче можеше да осъществи пълен обрат, но изстрелът му фаул премина малко над напречната греда. Отново той нанесе удар малко по-късно, но Йоргачевич улови. Нар пробва да се разпише след самостоятелен пробив, но изстрелът му бе безкрайно неточен. 5 минути преди края на мача нервите на резервната скамейка на Левски взеха връх и Асен Букарев бе изгонен от главния съдия. Драмата настъпи във втората минута на даденото продължение. След центриране в наказателното поле на Нефтохимик, Костадин Велков изчисти с ръка, за което бе отсъдена втора дузпа за „сините“. Зад топката отново застана Роман Прохазка и за втори път бе безпогрешен, с което донесе и победата за своя тим.

Състав на Нефтохимик: Я. Георгиев, М. Раджелович – ж.к., Анг. Грънчов – ж.к., К. Велков – ж.к., В. Хомей (74′ – Ив. Малинов), Л. Божинов – ж.к., Ив. Вълчанов, Н. Дюлгеров, Ал. Александров, Ж. Петков (43′ – Р. Руменов), М. Огнянов (62′ – К. Хазуров)

Резерви: Ст. Колев, Ив. Малинов, Б. Георгиевски, М. Рашич, Г. Чакъров, К. Хазуров, Р. Руменов

Състав на Левски: Б. Йоргачевич, Р. Прохазка,  Ал. Др. Александров – ж.к., Д. Пиргов, Ал. Ем. Александров, Г. Костадинов (64′ – М. Бурабия), Де Нойер – ж.к., Ант. Аниете (69′ – Ил. Мицански), Б. Краев – ж.к., Фр. Нар, Б. Адениджи – ж.к.

Резерви: Ив. Чворович, Ив. Найденов, Ил. Мицански, В. Минев, С. Лукин, М. Бурабия, Ст. Иванов