Русия пречупи лъвовете с дузпа в края

0

Русия победи с националният отбор на България с 1:0 в контролна среща играна в Москва. Проверката бе генерална репетиция за Сборная преди старта на UEFA EURO 2020, където тимът се подвизава в Група В, заедно с Белгия, Дания и Финландия. Руснаците имаха сериозно игрово преимущество, но стигнаха до гол едва 6 минути преди края ито след попадение от дузпа.

Преди да са изтекли и 10 минути от мача Ясен Петров бе принуден да извърши смяна, след като Кристиян Малинов се контузи и бе заменен от Петър Витанов. България се прибра изцяло в своята половина, но въпреки това в 13-ата минута Роман Зобнин намери пространство да отправи изстрел, а топката премина на косъм от напречната греда на дебютанта Иван Караджов.

Първият точен удар за руснаците дойде в 38-ата минута, след като Роман Зобнин опита да застраши Караджов, но стражът на Арда улови без проблем. „Лъвовете“ отвърнаха мигновено, но за съжаление пасът на Бирсент Карагарен бе изчистен от Георги Джикия, преди да достигне до Кирил Десподов.

В края на първата част Валентин Антов съхрани сухата мрежа на „трикольорите“. Защитникът на Болоня поправи грешка на Андреа Христов и се хвърли на шпагат, за да блокира удара на Александр Головин.

Георги Георгиев застана под рамката на вратата ни за втората част на мача, която започна с нова руска офанзива. Още от подновяването на играта Сборная натика „трикольорите“ в тяхната половина и не оставяха шансове за отнемане на топката. Малко след половин час игра Атанас Илиев влезе на мястото на Андрей Гълъбинов, а Антонио Вутов замени Доминик Янков.

В 68-а минута Георги Джикия не успя да се възползва от неразбирателството в родната отбрана и нанесе неточен удар, прелетял встрани от вратата ни.

Две минути по-късно руснаците пропиляха най-добрия си шанс в мача. Юрий Жирков засече центриране от ъглов удар и напълно забравен от българската отбрана, отправи силен удар към вратата на Георгиев, но стражът се намеси отлично.

В един от редките проблясъци в нашата атака Кирил Десподов напредна добре по фланга и подаде към Атанас Илиев, но нападателят си поведе изключително лошо и профука възможността.Десетина минути преди края Иван Турицов влезе на мястото на Бирсент Карагарен.
В 83-ата минута Антов събори Андрей Миранчук и направи дузпа . Александр Соболев не сбърка от бялата точка и донесе победата на Русия.