Румен Димов: Доволен съм от всички! Треньори и футболисти показват израстване в този труден и преходен период

0
sozopol nesebar (2)

Спортният директор на Созопол – Румен Димов – сподели мнението си след вчерашното гостуване в Пловдив на втория отбор на Локомотив. Двубоят завърши 1:1.

„Много добър мач за нашия отбор. Като цяло се представихме много добре и оставихме отлични впечатления на зрителите, които наблюдаваха мача на стадион Пловдив. През първото полувреме бяхме доминиращият отбор, владеехме топката и създавахме опасности пред вратата на домакините, които за наша жалост не успяхме да реализираме. Пропуски на два пъти направи Б. Трендафилов, като извинение може да търсим и от недостатъчно добрия терен. Домакините също създадоха на контраатака три опасни положения пред нашата врата, но отличните намеси на Петър Рахнев запазиха вратата ни суха. Динамиката в двубоя се запази и през второто полувреме, като инициативата от владеенето на топката преминаваше ту в единия отбор, ту в другия. Допуснахме гол от статично положение, но веднага реагирахме и изравнихме. Двубоят стана двуостър и победата можеше да бъде постигната и от двата отбора. Може би равният резултат е справедлив, но все пак повече би трябвало ние да съжаляваме, че не победихме, тъй като в последната минута отново имахме отлично положение чрез Б. Трендафилов, но не успя да го реализира. Но това е футболът и пропуските са неизбежна част от него. Боби игра великолепно и в следващите мачове ще ни носи победи. Доволен съм от всички в този мач. Треньори и футболисти показват израстване в този труден и преходен период. Оптимизъм за добро развитие има и това е важно за нас като клуб. Във вчерашния двубой участие взеха наши футболисти родени 2004, 2005, 2006 година. Централният ни защитник Георги Иванов е роден 2007 година и се представи отлично. С много работа от всички ще се опитаме да изградим млад и силен отбор за следващия сезон. Естествено повтарям, че ни предстои страшно много и трудна работа, но ние не се плашим“, коментира Димов за клубния сайт.