Румънец се изкачва в йерархията на Лудогорец

0
Снимка: ludogorets.com

Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас е много доволен от представянето на румънеца Дорин Ротариу, пише „Тема спорт“. Той бе привлечен по време на лятната подготовка, фланговият нападател обаче имаше да наваксва кондиционно. Това бе и причината от началото на сезона често да влиза в групата за мачовете, но така и да не се появява на терена.

Все пак Ротариу направи силен дебют в Първа лига. Той влезе през втората част на домакинството с ЦСКА 1948. В него Дорин реализира първия си гол в родния шампионат, а наред с това подхвана атаката, от която падна третото попадение в мрежата на гостите.

Скоро се очаква Ротариу да получи минути и в евротурнирите. Със сигурност той ще играе в следващия шампионатен мач на орлите. През този уикенд Лудогорец няма мач, след като Спортно-техническата комисия към БФС отложи визитата на ЦСКА-София. В четвъртия кръг разградчани гостуват на Арда. Двубоят е на 15 август, неделя, от 21:00 часа.