Розова долина вкара 4 на Куклен

0
rozova dolina

Атлетик“ Куклен загуби гостуването си на „Розова долина“ с 1:4 в мач от 20 кръг на Трета лига – Югоизточна група. Спокойна и равностойна игра показаха домакини и гости на стадион „Севтополис“ в Казанлък, пред погледа на близо 200 души публика.

На няколко пъти до почивката „розите“ бяха на път да отбележат, но болшинството от головете паднаха във второто полувреме.

В 35-та минута при по-сериозно положение пред вратата на домакините футболистите на „Атлетик“ пропуснаха да поведат в резултата, а три минути по-късно домакините на два пъти нацелиха гредата. За спъване на Ахмед Фаиков, Владислав Калайджиев след пряк свободен удар удари горната греда, а след секунди Фаиков, с плътен и силен удар уцели долния ляв ъгъл. С повечко късмет, в 43-та минута на срещата Ивелин Илиев откри резултата за домакините. Голът стана възможен след центриране на Николай Стоичков, удар и греда на Владислав Калайджиев, а в добавка – и успешното включване на Ивелин Илиев. Предимството на „розите“ на терена обаче продължи само минута. Последва бърз гол и изравняване за 1:1. Веселин Филипов за „Атлетик“ логично на фона на случилото се до момента.

През второто полувреме вратарят на „Розова долина“ Александър Петрунов с няколко успешни намеси успя да опази вратата си, след опасни положения. Добро включване в 66-та минута направи и Ахмед Фаиков, който извади топката от голлинията след ъглов удар, изпълнен от кукленци. Голмайсторът Ивелин Илиев пропусна да се разпише за втори път в 70-та минута, а след него и Кристиан Петров, който със силен удар извади топката над гредата. Късметът обаче се усмихна още веднъж на отбора от Казанлък, като в 74-та Асен Асенов покачи за 2:1. При пробив отдясно и след атака, подета от Фаиков и пас на Калайджиев, „розите“ успяха да увенчаят опитите си да покачат головия актив. До края на полувремето играта се измести изцяло в полето на гостуващия тим от Куклен. В 78-та минута Влади Калайджиев бе точен за 3:1, а  четвъртият гол за „розите“ в мача отново реализира Ивелин Илиев, който самостоятелно от центъра проби и вкара топката в мрежата между краката на вратаря на кукленци Емо Данчев за крайното 4:1.