Розова долина спечели купата на АФЛ в драматичен финал

0
-
-

Отборът на Розова Долина(Казалнлък) спечели Купата на Аматьорската футболна лига, след като победи с 3:2 Марек(Дупница) на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Финалът бе много зрелищен, а феновете на двата тима го направиха и крайно емоционален.

Още от самото начало двата тима се „захапаха“ и предложиха открита игра без пазене и дребни сметки.След равностойно начало тимът на Марек вдигна темпото и стигна до няколко опасности пред вратата на Петър Маринов.
На два пъти гредата спаси „розите“, а веднъж и стражът се намеси с вещина.

След 25-та минута обаче отборът от Казанлък стигна до гола, чийто автор стана Пламен Колев. В 29-ата минута той се възползва от разбъркване в наказателното поле на Марек и прокара топката покрай стражът на дупничани за 1:0.
В 42-ата отново Колев се оказа в прегръдките на своите, след като матира Пламен Младенов с втори гол.
В началото на втората част Розова долина нанесе съкрушителен удар. При едно центриране от фаул Цветан Чахов с глава покачи на 3:0.

Когато всички на стадиона помислиха, че мачът ще се доиграва „червените“ от Дупница се вдигнаха. В 61-ата минута Милен Иванов бе най-съобразителен при едно разбъркване и от близко разстояние вкара за 3:1.Интригата се върна в пълна сила в 84-та минута, когато Симеон Димитров изпревари вратаря на „розите“ и с ножичен удар прати топката в мрежата за 3:2.

Освен трофей и златни медали победителите получиха и чек за 20 000 лева, а техните подгласници ще се задоволят с утешителни 5 бона и сребърни отличия.