Розите удариха с дузпи Загорец за Купата

0
-
-

Розова долина победи Загорец след драма с дузпи в турниара за купата на Бълагрия.

„След оспорван и драматичен мач нашия отбор продължава борбата за Купата на България!
Редовното време завършва при резултат – 1:1. „Загорец“ повеждат в 37-ма минута чрез гол на Пламен Иванов. В началото на второто полувреме, в 47-ма минута „розите“ изравняват резултата чрез автогол на Нова Загора. До края на редовното време резултатът остава непроменен. Според регламента веднага се изпълняват дузпи, без продължения.
Нашия отбор не допуска пропуск и вкара 4 от 4 дузпи. Символичните гости отбелязаха само една. Нашия вратар Димитър Иванов спаси една дузпа и една беше бита в аут.
С общ резултат 5:2 „розите“ постигат ценна победа и продължават в следващия кръг за Купата.
Двата отбора ще се срещнат отново в мач от първенството, в събота, 18:00 ч. в Нова Загора.
Само „Рози“!“ -написаха в официалната страница на Розова долина.