Роналдо с нова загуба в Саудитска Арабия(ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Ал Насър отстъпи от Ал Таавон с 0:2 като домакин на „Мърсул Парк“ в мач от втория кръг на саудитската професионална лига. Това е втора поредна загуба за Ал Насър, в чийто състав Кристиано Роналдо започна от първата минута, след като не попадна в групата за първия мач в първенството.

Двубоят започна с натиск от страна на Ал Насър. В 8-ата минута Кристиано Роналдо размина няколко бранители на гостите и шутира от границата на наказателното поле, но Майлсон успя да отрази.Двадесет минути след началото на мача Ал Таавон стигна до първото попадение в срещата, когато Матеуш центрира от корнер, а в наказателното поле на Ал Насър Леандре Тауамба реализира с глава.

На старта на второто полувреме Уалид Абдула му се наложи да се намесва, след като Матеуш шутира от близка дистанция, но опитният вратар успя да спаси Ал Насър от инкасирането на още едно попадение в 47-ата минута.

Садио Мане навлезе с пробив в наказателното поле на Ал Таавон, след което шутира, но стражът на гостите показа добър рефлекс в 69-ата минута на срещата.Марсело Брозович се опита да поднесе изненадата в 79-ата минута след удар от далечна дистанция, който обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В шестата минута на добавеното време Сатам Ал Роки намери Ахмед Бахусайн, който с удар от близко разстояние порази за втори път вратата на Ал Насър и сложи точката на спора.

Старши треньорът на Ал Итифак – Стивън Джерард, пък набра скорост и влезе в серия от победи, след като воденият от него тим се наложи над Ал Хазем с 2:0 като гост.Робин Куайсон даде аванс Ал Итифак още в 17-ата минута, когато Витиньо му асистира за попадението. На своя ред бразилецът реализира второто попадение за гостите в 52-рата минута.

Към момента само Ал Итифак, Ал Ахли, Ал Итихад, Ал Фейха и Ал Хилал не са допуснати нито едно поражение в лигата на Саудитска Арабия.