Роналдо пак вкара, но Юве не успя да бие Аякс(ВИДЕО)

0
-
-

Отборите на Аякс и Ювентус завършиха 1:1 в спектакъл на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам и оставиха всичко за решаване в 1/4-финала от Шампионската лига за реванша в Торино. Резултатът откри завърналият се след контузия Кристиано Роналдо с глава в края на първото полувреме, но още в първата си атака след паузата домакините изравниха с гол на Давид Нерес. Гостите от Торино укротиха напора на домакините през втората част, а в края можеха да стигнат и до победата, но удар на Дъглас Коста срещна гредата.Очаквано Джорджо Киелини остана извън стартовия състав, след като се контузи в последната тренировка, а на мястото му защитата игра Даниеле Ругани, като това беше основната промяна в състава на Масимилиано Алегри.Двубоят започна при невероятна атмосфера на „Йохан Кройф Арена“, като феновете на домакините подкрепяха горещо своите любимци.
В самия край на полувремето Ювентус нанесе своя удар чрез Кристиано Роналдо след атака, тръгнала от него. Португалецът подаде наляво към Жоао Кансело, който напредна и центрира в наказателното поле, където седмицата на Ювентус плонжира и заби топката с глава в мрежата на Аякс.торото полувреме започна по мечтан начин за домакините, които върнаха равенството още с първата си атака чрез Давид Нерес след грешка на Жоао Кансело. Играта се изостри, а в 52-ата минута се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Аякс, след като Родриго Бентанкур беше повален.В крайна сметка резултатът 1:1 се запази и обещава интересен реванш на „Алианц Стейдиъм“.