Роналдо е подобрил сериозно мерника си

0
ronaldo

Офанзивният играч на Левски – Джавад ел Джемили – влезе в негативната статистика на дербито с ЦСКА-София. Той стана най-бързо замененият футболист, който напуска терена не поради контузия или изгонване, а заради безобразна игра. Треньорът Николай Костов го пусна в 87-ата минута на мястото на Асен Митков, но заради няколко поредни гафа в центъра, от които тръгнаха атаки на ЦСКА-София, го замени в 4-ата на добавеното време. Тоест Ел Джемили игра само 7 минути. Той не е вкарвал гол вече 857 минути – 14 часа и 17 минути (б.а. – тук влизат мачовете от Първа лига и Лигата на конференциите от последното му попадение при 6:0 срещу Локо Сф).

В 17-ия мач във всички турнири през сезона Роналдо вкара 5-ия си гол. За отбелязване е, че той завърши миналата кампания със същия брой точни изстрели, но в 41 двубоя. Тоест показва сериозно подобряване на мерника. Сега бразилецът е с 3 попадения в 11 шампионатни срещи, а през 2022/23 бе с толкова, но в 34. Тоест по настоящия график бележи три пъти по-често.

Сините не успяха да спечелят и четвъртия си сблъсък през кампанията срещу отбор, финиширал в Топ 6 на миналото първенство, като 1:1 с ЦСКА-София е първото равенство. Преди това бяха допуснати поражения от ЦСКА 1948 (1:2 на „Герена“), Локо Пд (1:2 на „Лаута“) и Лудогорец (0:1 на „Георги Аспарухов“). В следващия кръг Левски посреща последния такъв опонент – Черно море. Всичките победи на Левски през сезона в Първа лига са срещу отбори, намиращи се в момента след 8-о място в подреждането.

Цунами направи трета асистенция в първенството. Повече от него има единствено Уелтън, който е с 4.

За първи път през сезона в Първа лига Левски допусна гол в началото на второто полувреме. Преди сблъсъка с ЦСКА-София не бе инкасирал попадение в интервала 46-а – 60-ата минута.

За първи път през сезон Левски завърши при резултат 1:1./ „Тема спорт“