0
RANIERI
-
-

Сампдория завърши наравно 0:0 срещу Рома у дома в мач 8-ия кръг на Серия А. Това бе дебют за Клаудио Раниери начело на отбора от Генуа.

Рома бе без старши треньора си Пауло Фонсека, който е наказан и не бе до тъчлинията, за да дава наставление на римляните.

Домакините имаха повече на брой голови положения, но не успяха да преодолеят вратаря на „жълто-червените“ Пау Лопес, който се намеси ефективно на няколко пъти. Чистите ситуации за попадение липсваха и пред двете врати. Повече се наблюдаваше тактическо надлъгване, накъсана игра и борба за всяка педя терен. В края на мача Рома остана с човек по-малко след червен картон за Джъстин Клуйверт , но нулите на таблото останаха.

Първата голова опасност в мача, провел се на стадион „Луиджи Ферарис“, се откри в 27-ата минута пред Сампдория. Емилиано Ригони центрира към своя съотборник Маноло Габиадини, чийто удар с глава от средата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

Десет минути преди почивката първа възможност за попадение се откри и пред гостите от Рим. Изстрел от далечно разстояние отправи Джанлука Манчини, но той премина встрани от левия стълб на вратата, пазена от Емил Аудеро. В добавеното време на първата част Никола Калинич бе принудително сменен от Един Джеко, а голови шансове липсваха.

Първият точен удар към една от двете врати бе отправен в 52-ата минута от нападателят на домакините Фабио Куалярела, но топката бе в обсега на вратаря Пау Лопес.

В 70-ата минута Фабио Депаоли шутира с десния си крак, но ударът му бе отразен от Емил Аудеро. Кълбото бе насочено в центъра на вратата, така че не затрудни стража.

Сампдория бе по-активният тим до края на мача, но така и не успя да преодолее Пау Лопес, който се намесваше ефективно при нужда. Три минути преди изтичането на редовните 90 „вълците“ останаха с човек по-малко. Втори жълт картон, съответно червен бе показан на Джъстин Клуйверт, след като 20-годишният холандец извърши грубо нарушение.

Това не повлия върху крайния резултат от двубоя, въпреки че Сампдория има своя шанс да измъкне победата и трите точки в заключителните секунди на срещата. Федерико Бонацоли успя да се измъкне от опеката на противников бранител и да си освободи пространство за удар. Испанският вратар на Рома обаче успя да отрази и този изстрел към своята врата.

Нулевото реми бе неизбежно към този момент. Сампдория остава на последното място в класирането с 4 точки, въпреки завоювана точка. Рома към този момент е шести с актив от 13 след 8 изиграни мача.

В следващия девети кръг на италианското първенство Рома посреща Милан, докато Сампдория гостува в Болоня.

По същото време Каляри надви СПАЛ с 2:0 с головете на Раджа Наинголан и Паоло Фараго. На стадион „Дачия Арена“ в Удинезе едноименните домакини се наложиха с минималното 1:0 срещу Торино. Голмайстор бе Стефано Окака.