Роден национал с уникален обрат,отборът му настигна лидера в Белгия

0
-
-

Кристиян Малинов игра цял мач за Льовен, а отборът му постигна много ценна победа при гостуването си на Зюлте-Варегем в среща от 25-ия кръг на белгийската Юпилер лига. Льовен губеше с 0:2, но направи пълен обрат и се изравни по точки с гранда Андерлехт.

Ботев Пд с първи голям трансфер! Представиха бивш футболист на Малмьо и Розенборг!

Гостите бяха по-добрият отбор, но срещата се разви неприятно за тях. В 29-ата минута Панайотис Арменакас даде преднина на Зюлте-Варегем, а в 42-ата те вкараха и втори гол, дело на Матийо де Смет. В самия край на полувремето Ксавие Марсе върна интригата.
След почивката Льовен стигна до изравняване с попадение на Тома Анри в 75-ата минута. Отборът на Малинов продължи да притиска съперника и в добавеното време получи дузпа, реализирана от Марсе.

Льовен събра 35 точки и изпревари Андерлехт заради победата си в прекия двубой помежду им. Начело е Брюж с 48 точки, следван от Генк с 38 и Антверпен с 37.