0
DuAUcw9XQAg0U9b
-
-

Ривър Плейт е новият клубен шампион на Южна Америка, след като спечели реванша на Копа Либертадорес с големия си съперник Бока Хуниорс с 3:1 и след 2:2 в първия мач триумфира. Срещата се игра с близо месец закъснение, на стадиона на Реал (Мадрид) – „Сантяго Бернабеу“, след изстъпленията на феновете на „Милионерите“. Двубоят предложи невероятна драма, след като редовното време завърши 1:1 и победителя бе определен след продължения.

В 10-ата минута Бока можеше да поведе на два пъти. Първо, Маидана опита да пресече центриране отляво, но за малко да си отбележи автогол. Все пак, топката мина над вратата, излизайки в корнер. При неговото изпъление, Перес засече от границата на вратарското поле, но право в Армани.

В 20-ата минута Ривър изпълни заучено корнер, Фернандес стреля от чиста позиция, но над напречната греда.

В 31-ата минтуа Бока имаше отлична възможност. Удар от фаул, от границата на наказателното поле, обаче се отби в стената. Топката стигна до Перес, чийто изстел по диагонала профуча до дясната греда.

В 40-ата минута Ривър организира скоростна контра. Топката стигна в наказателното поле до Паласиос, който обаче стреля изключително неточно.

Минутка преди да изтече редовното време на първото полувреме, Бока поведе. След бърза контра, Бенедето финтира защитник, остана сам срещу вратаря и с удар покрай него прати топката в мрежата за 0:1.

В началото на втората част Маидана засече с глава центриране от корнер, но над вратата. Паласиос пък стреля до лявата греда.

Ривър постепенно упражни сериозен натиск и това даде резултат в 68-ата минута. Страхотна акция с по едно докосване стигна до Лукас Прато, който от движение, близо до точката изпълнение на дузпа, прати топката неспасяемо в мрежата за 1:1.

Само 120 секунди след началото на првото продължение, Бока остана с човек с по-малко. Вилмар Бариос влезе по-остро за спорна топка с Паласиос, за което получи втори жълт и съответно червен картон. След това Ривър упражни натиск, но до 105-ата минута стигна само до няколко много неточни шута.

В 109-ата минута Ривър Плейт ликува. Кинтеро получи на дъгата пред наказателното, стреля мощно, топката се чукна в напречнат греда и влетя в мрежата за 2:1.

Веднага след попадението, Бока заигра реално без вратар, тъй като Андрада постоянно се включваше в атаките на своя отбор. И това обаче не помогна и Ривър триумфира след последния съдийски сигнал.

В 120-ата минута драмата можеша да е пълна. Бока по чудо не изравни, следкато удар на Яра се отклони в играч на Ривър срещна дясната греда.

След изпълнението на корнера, при което се включи вратарят на Бока, Ривър организира контра и Мартинес на празна врата оформи крайното 3:1.