Рилски спортист с трудна победа в Ямбол

0
rilskisportist

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна една от най-трудните си победи в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига през тази година, след като днес се наложи при визитата си на Ямбол със 107:104 (27:24; 23:23; 24:32; 33:25) в двубой от XXIV кръг.

Златин Георгиев бе над всички в селекцията на самоковци – 24 точки, а Йордан Бозов и Шелдън Джетър добавиха съответно по 21 и 19 точки.

Брайкис Перин Алан Арнет вкараха по 25 точки за домакините, а Стоян Петков и Станислав Говедаров завършиха съответно с по 20 и 16 точки.

Първото полувреме в зала „Диана“ премина изключително равностойно, като двата отбора си размениха лидерската позиция многократно, а с малко повече късмет на почивката гостите от Самоков имаха минимална преднина – 50:47.

Още на старта на третата четвърт домакините от Ямбол стигнаха до пореден обрат – 57:56 след серия от отлични изяви на триото Арнет-Говедаров-Перин, като до края на периода момчетата на Иван Чолаков контролирха събитията на терена и дори увеличиха аванса си до пет точки – 79:74.

Ямболии продължиха с наказателната си акция от средна и далечна дистанцията и в първите минути на заключителния период и разликата в тяхна полза стана двуцифрена – 86:76, но това далеч не беше всичко в този мач.

Последваха силни моменти за Рилски спортист, като Маринов и Георгиев бяха безпогрешни от тройката за 90:90, а в оставащите малко повече от четири минути демонстрираха далеч по-здрави нерви в решителните моменти, с което стигнаха и до ценния успех – 107:104.