Рилецо удари Левски за Суперкупата

0
-
-

Рилски спортист взе и последния трофей, който липсваше от витрината на клуба – Суперкупата на страната – след успех с 91:85 срещу Левски. Двата отбора се срещат отново след десетина дни, когато играят в НБЛ вече в Самоков.

След първите две-три опознавателни минути, Рилски успя да вземе добра преднина в края на периода – 25:14 и отлични проценти на стрелба. Така продължиха действията и в началото на втората четвърт, като авансът на самоковци скочи до 14 точки и ротация на 10 баскетболисти от страна на Людмил Хаджисотиров. В игра се появи и доскоро съхраняваният в контролите заради операция Павлин Иванов.

С много силна стрелба от тройката Левски успя да се върне в мача в края на първото полувреме, когато намали до пет изоставането. Почивката дойде при 49:42. Третата част бе тази, която върна и интригата до край. В хода на четвъртината основният плеймейкър, с който стартираха „сините“ Лъчезар Димитров извърши четвърти фаул и напусна терена. В следващите минути обаче мотивиран докрай Левски скъси дистанцията до една-единствена точка.

Принудително седна на пейката в тази част центърът на Рилски Трей Портър, след удар в коляното, но се завърна отново в игра в последната четвърт. Рилецо пак взе лека преднина, но Левски влезе в последната част, окрилен от тройката от центъра на Марио Литъл със сирената. Така бе стопена пак преднина от 5 за Рилецо, и с поредната си живителна тройка в последните седмици, Венци Петков пак вдигна своите и изравни резултата до 72:72. Гостите отново успяха да поведат с четири точки, когато двамата им центрове направиха четвъртите си лични нарушения.

До разлика обаче така и не се стигаше, а Левски отново изравни до 78:78.В този момента Алекс Симеонов вкара важни пет точки за Рилски, а в последната минута влязоха с четири преднина. Тогава Литъл пак вкара фамозна тройка през ръка, за да върне надеждите на Левски. Самоковци обаче издържаха на напрежението и Мирослав Васов приключи нещата с кош и фаул с 14 секунди до края.

Крайното 91:85 оформи Портър от наказателната линия. Портър бе и най-резултатен с 19 точки за успеха, плюс 9 борби. 17 вкара Алекс Симеонов, 12 – Деян Карамфилов и 11 с 9 асистенции – Брандън Браун.Марио Литъл завърши като най-резултатен за Левски с 20 точки за 26 минути. Цветомир Чернокожев вкара 16, с 9 борби. Венци Петков добави 14, Чавдар Костов – 12.