0
rilski sportist
-
-

Рилски спортист направи невероятен обрат в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът надви Левски като гост в столичната зала „Триадица“ със 78:76, след като навакса пасив от 21 точки, който имаше в средата на третата част. В игра за гостите след близо месец отсъствие заради контузия се завърна Крис Минков.

Победата бе четвърта за отбора от Самоков, който има и също толкова загуби, а в следващия кръг приема Черно море Тича. Левски също е с баланс 4-4, но вече в серия от три поредни поражения преди визитата на Спартак през следващата седмица.
Заради натрупани нарушения срещата за тима от Самоков не довършиха Джо Лоусън и Александър Янев.

Най-резултатен за победителите с 16 точки бе Александър Янев, с 14 и 7 асистенции е Майкълин Скот, а 12 точки добави Мирослав Васов.

За Левски Джон Флорвиъс записа 19 точки и 7 борби, Асен Великов има 16 точки и 8 асистенции, а Алън Арнет се отчете с 12 точки и 9 борби.