Рикардиньо развали празника на Ботев Пловдив, Левски смълча „Христо Ботев“

0
botev levski4

Левски спечели с 1:0 гостуването на Ботев Пловдив от 28-ия кръг на Първа лига при откриването на новия стадион „Христо Ботев“. Двубоят се игра при невероятна атмосфера, а срещата на няколко пъти бе прекъсвана заради хореографията от страна на привържениците на домакините. Единственото попадение реализира Рикардиньо.

Левски изигра поредния си силен мач, като отново не допусна гол, а Ботев така и не успя да се разпише в първия си мач при завръщането си на стадион „Христо Ботев“. Представянето на „канарчетата“ потъна в сивота и ще се запомни с единствения пропуск на Антоан Бароан секунди преди попадението на Рикардиньо, когато нападателят на Ботев от два метра на празна врата уцели десния страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.

botev levski2 botev levski3 botev levski4

Първото положение в мача бе пред вратата на Ботев Пловдив. В 5-ата минута Рикардиньо комбинира с Ивелин Попов, който стреля с глава, но в аут. Секунди след това „сините“ отнеха топката и Попов нанесе силен удар от дистанция, но отново не намери целта.

Абдулайе Траоре пробва късмета си от дистанция в 9-ата минута, но встрани от вратата на Пламен Андреев.

В десетата минута Уелтън също нанесе изстрел от около 20 метра, но и бразилското крило не намери очертанията на вратата.

Четвърт час след началото на двубоя Абдулайе Траоре отново проби много опасно и нанесе силен удар, но както всички до момента – излезе в аут.

В 21-ата минута Уелтън проби отляво в наказателното поле и се строполи, но не последва дузпа, а Никола Попов му показа жълт картон за симулация. Именно Уелтън отправи поредния неточен удар в мача в 23-ата минута.

Най-хубавият изстрел през първата част дойде в последната минута от редовното ѝ време, когато изчистена топка падна на крака на Филип Кръстев, той не се поколеба и мощно шутира от движение, а ударът му премина на сантиметри над вратата на Ханкич, който нямаше да има шанс за реакция, ако кълбото бе в очертанията.

Второто полувреме започна с пирошоу от феновете на Ботев, което отново доведе до спиране на мача, а играта бе подновена едва в 61-ата минута.

Ботев Пловдив направи много голям пропуск в 63-ата минута. Николай Минков получи добър пас и нахлу в наказателното поле на Левски, след което пусна успореден пас на голлинията за Антоан Бароан, който от по-малко от два метра на празна врата уцели десния страничен стълб на вратата на Пламен Андреев, който след това се намеси и улови кълбото.

Този пропуск бе наказан почти веднага и в 65-ата минута Рикардиньо се възползва от сериозно неразбирателство в защитата на Ботев между Ван Хертъм и Ханкич, разписвайки се без никакви проблеми на празна врата за 0:1. Роналдо първи можеше да се възползва от грешката на Ван Хертъм, изскачайки сам срещу Ханкич, но вратарят на Ботев се намеси и спаси. Отбитата топка попадна на пътя на Рикардиньо, който много хладнокръвно овладя топката, премина покрай падналия на терена Ханкич и вкара топката в опразнената врата.

В 69-ата минута Левски пропусна да си реши всичко в мача. Уелтън проби отляво и стреля, но Ханкич изби, топката падна на крака на Филип Кръстев, който не успя да се разпише от изключително изгодна позиция.

Андриан Краев отправи силен и коварен удар от разстояние в 75-ата минута, топката рикошира в краката на Минков и беше на път да излъже вратаря Ханкич, но той запази хладнокръвие и успя с крак да избие топката.

В 77-ата минута Николай Минков отправи тежък удар от дистанция, но Пламен Андреев внимаваше и боксира.

Левски можеше да реши всичко в мача в 85-ата минута, но първо Рикардиньо реши да не стреля, а след това ударът на Роналдо бе блокиран от Па Конате.

Ботев Пловдив можеше да изравни резултата в 88-ата минута. Абдулайе Траоре получи добра възможност, но след удара му топката прелетя над напречната греда в аут.

Ботев Пловдив остава на десето място с 29 точки, докато Левски се върна на четвъртата позиция във временното класиране с 51 точки.