Риал вкара 5 на Левски,НСА с първи загубени точки

0
-
-

В мач от предпоследния, 17-ти кръг на първенството ни при жените, Риал Ковачевци разгроми като гост Левски Чепинци с 5:1. С голове на Преслава Йорданова в 21-та и на Алисия Велинова в 28-та и 38-та минута (от дузпа) състезателките от с. Ковачевци поведоха с 3:0. Три минути след началото на второто полувреме Полина Ръсина покачи на 4:0. В 66-та минута Велислава Димитрова отбеляза почетното попадение за домакините, а в 84-та с втория си гол в мача Полина Ръсева затвърди абсолютното превъзходство на Риал – 5:1.
Най-голямата изненада поднесоха състезателките на Локомотив” (Стара Загора), които единствени успяха да спрат победния ход на шампионките от НСА . След като първото полувреме завърши 0:0, в 59-та минута Нора Димитрова откри резултата за „студентките”, но 5 минути преди края на мача Симона Петкова с много красиво отиграване изравни. Усилията на гостенките да отбележат нов гол и да спечелят поредния си мач се оказаха безрезултатни и така за първи път в това първенство НСА загуби точки.
Очаквано претендентите за сребърните медали Етър (Велико Търново) и Пълдин (Пловдив) спечелиха убедителни победи.