Резерва даде криле на „орлетата“ за победа над Хебър! Пирин диша все по-спокойно в битката за оцеляване (ВИДЕО)

0
pirin cska
Снимка: cska.bg

Пирин победи Хебър в мач от XXXI кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград „орлетата“ се наложиха с 2:1. С основна заслуга за успеха бе резервата Илкер Будинов, който се отличи първо с асистенция, а след това и с гол. По този начин воденият от Христо Янев тим 27 точки, колкото има и Берое и повеждайки с 4 на днешния си съперник. Пазарджиклии остават на 14-о място във временното класиране, което им отрежда бараж за оставане/влизане в елита срещу отбор от Втора лига.

Хебър можеше да поведе след малко повече от 120 секунди игра. След центриране от корнер, футболист на гостите свали с глава към Мартин Михайлов. Последният обаче отблизо, вместо в опразнената врата, изпрати топката в ръцете на вратаря.

В 9-ата минута Георги Търтов стреля силно извън наказателното поле. Максим Ковальов обаче плонжира и успя да избие отиващата в долния десен ъгъл топка в корнер.

В 27-ата минута Иван Тасев получи по лявото крило, след което напредна и нахлу в наказателното поле, където фаулиран. Валентин Железов първоначално посочи точката за изпълнение на дузпа, но веднага получи сигнал от своя помощник и бе отсъдена засада.

В 34-ата минута Пирин бе на сантиметри от откриване на резултата. Венцислав Бенгюзов центрира отдясно. Андрей Йорданов засече с глава от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче срещна напречната греда.

В 40-ата минута шут на Венсан Марсел от дъгата пред наказателното поле бе уловен от Ковальов. Скоро след това нов негов удар от сходна позиция мина над вратата.

В 43-ата минута Венцислав Бенгюзов изведе на ъгъла на вратарското поле Димитър Тонев, който стреля. В последния момент обаче Стефан Цонков успя да застане на пътя на топката и да я отклони в корнер.

Пирин поведе след само 80 секунди игра през втората част. Влезлият в игра след почивката Илкер Будинов от самата аутлиния подаде на точката за изпълнение на дузпа. Оттам връхлитащият Дмитро Сменив с мощен шут не остави шанс за реакция на Дебърлиев за 1:0. За украинеца това бе първи гол с фланелката на благоевградчани.

„Орлетата“ удвоиха аванса си в 54-ата минута. Венцислав Бенгюзов центрира от дълбочина, а Илкер Будинов от 11 метра засече с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 83-ата минута Пирин можеше да сложи точка на спора. Илекр Будинов изведе Даниил Кондраков, който напредна от центъра на терена, излезе сам срещу вратаря, но позволи на Мартин Михайлов да го застигне и да му отнеме топката.

60 секунди по-късно Алехандро Серано центрира отляво. Стефан Цонков засече с глава пред вратарското поле, но право в ръцете на Ковальов.

В 86-ата минута Хебър върна интригата в мача. След центриране от фал, футболист на гостите свали с глава на ъгъла на вратарското поле, откъдето Лорен Марузин прати топката в мрежата за 2:1. За повече обаче воденият от Любослав Пенев тим нямаше нито сили, нито време.