Реми между бели и железничари

0

Локомотив(София) и  Славия завършиха 1:1 в столичното дерби, играно на стадиона в квартал Надежда.

Мачът започна с опасност пред вратата на гостите, тъй като в 5-ата минута Ертан Томбак при опита си да изчисти топката, я прати в опасна близост до вратата на Николай Кръстев.

Точно преди изтичането на 20 минути игра вратарят на домакините Бубакар Гайе излезе, за да пресече едно извеждащо подаване към Тони Тасев.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Локо София получи правото да изпълни пряк свободен удар на десетина метра от наказателното поле на Славия. С изпълнението се нагърби Дейвид Малембана, който с плътен удар с десния крак остави безпомощен Николай Кръстев, пращайки топката в лявата част на вратата му точно до гредата.

Последваха по-силни минути за хората на Ангел Славков.

В 44-ата минута Тасев центрира от пряк сбоводен удар. На 2-3 метра от голлинията Владимир Николов засече топката с глава, но Бабукар Гайе спаси брилянтно, а след това топката стигна до Натан Гасама, но той не успя да я обработи и не успя да стреля.

Второто полувреме започна на ниски обороти, като гостите владееха топката в по-големи периоди от време, за да търсят изравнително попадение.

В 64-ата минута Галин Иванов комбинира добре с Тасев, чийто удар обаче рикошира в играч на домакините и топката напусна очертанията на терена.

В 84-та минута Иван Минчев успя да изравни и да възнагради усилията на белите. С този гол мачът приключи и в оставащите минути двата отбора доиграваха.