Реал Мадрид сдаде върха след загуба от Майорка

0
-
-

Реал Мадрид допусна първо поражение от началото на сезона в Ла Лига, след като загуби от Майорка с 0:1 в мач от деветия кръг на първенството.

Пред над 20 хиляди зрители в Палма единственото попадение в мача отбеляза Лаго Хуниор още в седмата минута. Мадридчани, които бяха без контузените Лука Модрич и Гарет Бейл, както и крилото Еден Азар, който отсъстваше след раждането на четвъртото му дете, не се представиха на високо ниво и така и не успя да стигнат до гол. В 74-та минута защитникът на Кралския клуб Алваро Одриосола получи втори жълт картон и бе изгонен.

По този начин Реал не успя да се върне на върха в класирането и вече изостава с една точка от лидера Барселона, който победи Ейбар с 3:0 като гост. Майорка заема 14-та позиция с актив от 10 точки.