Реал Мадрид с важна победа в Гърция (ВИДЕО)

0
Real Madrid basket
-
-

Реал (Мадрид) изравни на 1-1 победи четвъртфиналната серия срещу Панатинайкос в Евролигата след успех с 89:82 в Атина. Домакините имаха известно предимство през първото полувреме и се оттеглиха на почивка с аванс от 40:36, но в началото на третата част испанците направиха серия от 7 безответни точки и изравниха за 46:46. Нова добра серия от 7:2 точки позволи на Реал да влезе в последната част в аванс от 68:61, но ПАО бързо изравни за 68:68. За повече, обаче, гърците нямаха сили. Реал постепенно натрупа аванс от 5-6 точки, който успя да удържи до края.

Испанците доминираха под коша, като записаха 43 борби срещу 24 на съперника, а имаха и добра стрелба от дистанция с 11 тройки от 20 опита (55%) срещу 7/26 (27%) на противника. Фелипе Рейес вкара 18 точки за победителите, а Джейси Керъл допринесе със 17.

Майк Джеймс се отличи с 20 точки и 6 асистенции за гръцкия клуб.