Раздираният от проблеми и скандали Ботев Пд приземи Левски

1

Раздираният от проблеми и скандали Ботев Пловдив постигна победа с 2:1 като домакин срещу Левски в мач от седмия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев вкара и двата гола за „канарчетата“, докато Борислав Цонев бе точен за „сините“. Съдията Георги Димитров допусна много неточности в своите отсъждания, като имаше сериозно основания да свири дузпа за Левски в самото начало на срещата.

Ботев Пловдив създаде напрежение пред вратата на Левски още във 2-ата минута, когато Атанас Илиев центрира в наказателното поле на гостите, където Филип Филипов бе непокрит, но не успя да нанесе удар с глава.

Радослав Цонев получи контузия в 7-ата минута и бе сменен три по-късно от Тома Даске.

В следващата атака Левски имаше сериозни претенции за дузпа. След удар на Паулиньо, Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле, но съдията Георги Димитров не отсъди 11-метров удар.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 15-ата минута. Мите Цикарски изведе Атанас Илиев зад гърба на защитата. Нападателят овладя и с премерен удар вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

Ботев Пловдив удвои своята преднина в 20-ата минута. Атанас Илиев получи топката на границата на наказателното поле на Левски, след което с плътен изстрел вкара топката в левия ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

Борислав Цонев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 25-ата минута, пред Живко Атанасов се откри страхотна възможност, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Георги Аргилашки.

Съдията Георги Димитров свири много спорна дузпа за Левски в 26-ата минута за нарушение на Филип Филипов срещу Борислав Цонев. Повторенията не убедиха, че има съприкосновение между двата.

Борислав Цонев бе безкомпромисен от бялата точка в 27-ата минута и намали пасива на Левски – 1:2.

Борислав Цонев стреля от фаул в 33-ата минута, но Георги Аргилашки внимаваше и изби в корнер.

Минута по-късно Борислав Цонев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, Тома Даске стреля с глава, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Матео Стаматов допусна груба грешка в 35-ата минута, когато подари топката на Славчо Шоколаров, който отправи удар от дистанция, но неточно в аут.

Борислав Цонев центрира от ъглов удар в наказателното поле на Ботев в 57-ата минута, където Найджъл Робърта стреля с глава, но топката премина над напречната греда.

Борислав Цонев стреля от фаул в 62-ата минута, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Матео Стаматов получи контузия и бе сменен принудително в 70-ата минута от Орлин Старокин.

Съдията Георги Димитров трябваше да изгони с втори жълт картон Мишел Еспиноса в 75-ата минута за нарушение, но съдията показа картона на Джонатан Перейра.

В 89-ата минута Стивън Петков свали с гърди топката към Спиерингс, който стреля, но Георги Аргилашки спаси.

Димитър Тонев отправи опасен удар в добавеното време на мача, но Николай Михайлов плонжира и спаси.

Ботев Пловдив записа втора победа от началото на сезона и вече има 8 точки, докато Левски допусна трета загуба от началото на кампанията и остава с 10 точки.