Раздираният от проблеми Дунав обърна Царско село

0
levski dunav stanislav ivanov

Раздираният от финансови проблеми Дунав победи като гост Царско село в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. „Драконите“ първи допуснаха гол, но стигнаха до пълен обрат и в крайна сметка се наложиха с 2:1.

В 8-та минута Дилан Бахамбула от Царско село отправи първия удар към една от двете врати, а в 15-тата Дунав стигна до първия си ъглов удар. След центрирането на Мартин Костадинов не последва опасност за домакините.

Царско село поведе след 20 минути игра. За пореден път точен бе холандецът Родни Антуи с глава. За него това бе гол № 10 от началото на сезона. Асистенцията за гола бе дело на капитана на царете Веселин Минев. Вднага след попадението, само за 3 минути, на два пъти Венцислав Христов пропусна да вкара втори гол за домакините.

Малко изненадващо, но 26-тата минута гостите достигнаха до изравнително попадение. Точен бе Мартин Ковачев с глава, след като засече центриране на Мартин Костадинов.

В 35-тата минута голмайсторът на гостите Ахмед Ахмедов получи първия жълт картон в мача. Той закъсня с един шпагат и фаулира грубо Ната от Царско село.

Минута преди края на първата част Антон Карачанаков изпрати топката от фаул на сантиметри от вратата на Макенджиев.

В 55-ата минута Царско село по чудо не поведе. Йордан Минев центрира към брат си – Йордан. Последния засече необезпокояван от въздуха, от границата на вратарското поле, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно ситуацията се повтори. Този път обаче неточният удар бе на Антон Карачанаков.

В 62-ата минута пък Дунав стигна до пълен обрат. След центриране отдясно, Ахмед Ахмедов засече с глава. Топката рикошора в рамото на Мартин Кавдански и стигна до Ивайло Лазаров, който от движение я прати в мрежата за 1:2.

Само в рамките на 81-ата минута, Царско село пропусна две изгодни възможности да изравни. С ударите обаче не сполучиха първо Дамиен Мари, а след това и Бахамбула.

В 83-ата минута пък Уесли Ната засече с глава центриране от корнер. Топката обаче разтресе напречната греда.

В последната минута на редовното време Йордан Минев центрира от фаул, а Мартин Кавдански засече с глава.  Макенджиев обаче с блестящ рефлекс изби отиващата под гредата му топка.

Състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 7. Антон Карачанаков, 11. Родни Антуи, 9. Венцислав Христов

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 77. Мaртин Костадинов, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов