Равенство между Локо и Ботев в Битката за Пловдив при Кабаков

0
chernomoretz palas 10
-
-

Съдийската комисия към БФС обяви пловдивчанина Георги Кабаков за съдия на местното дерби Локомотив – Ботев. Двубоят е в събота от 18:30 часа и ще се играе пред празните трибуни на „Лаута“. Помощници на Кабаков ще са пловдивчанинът Мартин Маргаритов и варненецът Диян Вълков. Четвърти съдия ще е Ивайло Стоянов-Сватбата, а наряд за съдийски наблюдател получи Костадин Гергинов.

За Кабаков това ще е шесто пловдивско дерби – 4 за първенство и 1 за купата. В тях балансът е равен – по 2 успеха и едно реми.

Ботев (Пд) разкара французин

Той имаше за първи път честта да свири сблъсъка на 19 април 2014 година, пише „Тема спорт“. Тогава реферът прекрати двубоя при 0:0 в 41-ата минута заради множеството бомбички, хвърлени към терена от феновете на Локомотив. Впоследствие Ботев спечели служебно с 3:0.

Половин година по-късно получава втория си наряд за осминафинала-реванш за купата Ботев Пд – Локо Пд (1:2). Смърфовете биха в края с гол на Бирсент Карагарен и така избегнаха продължения, след като първата среща бе завършила 1:1. Малко след загубата жълто-черните освободиха треньора Велислав Вуцов.

Изглежда всичко е ясно! Трансферна цел на ЦСКА-София реже Локо (Пд) за нов договор

Интересното е, че само първата среща, която свири, бе на „Лаута“, а останалите четири в Коматево. Георги Кабаков бе четвърти съдия на пловдивския финал за купата през май 2019-а, спечелен от Локо с 1:0.