Равенствата между ЦСКА-София и Лудогорец нямат край! Не отсъдиха дузпа за „орлите“ (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец и ЦСКА-София в голямото дерби от XVIII кръг на efbet Лига. Съперниците създадоха твърде малко положения на стадион „Българска армия“ и логично последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0. „Орлите“ пък могат да се чувстват ощетени, след като не получиха дузпа за игра с ръка на Албентоса.

Ремито бе пето поред в червено-зеления сблъсък. Серията започна преди една година с 1:1. След това двата тима направиха още три нулеви ремита.

Първото опасно и спорно положение дойде в 12-ата минута. Кешеру получи в наказателното поле, но отблизо не успя да стреля във вратата. Вместо това топката се насочи към Раул Албентоса, който игра с ръка. Главният арбитър Николай Йорданов обаче не отсъди дузпа. Вместо това показа жълт картон на испанеца, но за сдърпването му с Кешеру след ситуацията.

Първият точен удар в мача дойде чак 34-ата минута. Тиаго стреля директно от фаул, от границата на наказателното поле, но право в Пламен Илиев. Нарушението пък бе извършено от Рафаел Форстър срещу устремилия се към вратата Али Соу. В ситуацията съдията показа жълт картон на провинилия се футболист, докато целият стадион искаше червен.

В началото на втората част по трибуните бе по-интересно, отколкото на терена. „Червените“ фенове направиха зрелищна хореография, съпроводена с ефектно пирошоу.

В 59-ата минута Лудогорец по чудо не поведе. Мавис Чибота надбяга Албентоса, след което го залъга и пусна успоредно на голлинията. Жордан Икоко обаче направи фрапантен пропуск, като от вратарското поле засече покрай лявата греда на Бусато.

10 минути по-късно пък ЦСКА-София бе на косъм от гола. Тиаго изпълни чудесно фаул от дъгата пред наказателното поле. Пламен Илиев обаче демонстрира изумителен рефлекс и изби в корнер отиващата под гредата топка.