Рашфорд направи нещо феноменално, изравни рекорд на Солскяер

0
-
-

Маркъс Рашфорд се отчете с хеттрик при победата на Манчестър Юнайтед с 5:0 срещу РБ Лайпциг от Шампионска лига. Футболистът на „червените дяволи“ се появи в игра през второто полувреме, но това не му попречи да вкара три гола във вратата на германския отбор.

Рашфорд изравни 21-годишно постижение на своя мениджър Оле Гунар Солскяер.

Четирима се борят за най-добър играч в ШЛ

Той се превърна в едва вторият играч на „червените дяволи“ в историята, който вкарва три гола, след като влиза на терена, като резерва.

Преди него това прави Оле Гунар Солскяер, който през 1999 година бележи три попадения на Нотингам Форест.

Маркъс Рашфорд също така постави рекорд за най-бърз хеттрик в историята на Шампионска лига, след като се нуждаеше от само 27 минути да го направи.

Нападателят стана и едва петият футболист, който бележи три гола в двубой от турнира влизайки на терена, като резерва. Преди него това са правили Килиан Мбапе, Валтер Пандиани, Хосеба Йоренте и Уве Рьослер.