0
zhitnitsa rakovski
-
-

Раковски надви с 2:1 Житница в среща от поредния кръг в “А” ОФГ – Първа група. Неприятното време попречи двата тима да покажат най-доброто от себе си. Гостите не съумяха да продължат добрата си серия от победи, като се представиха под познатото ниво. Домакините стигнаха до успеха с повече желание.

Петър Кундурджийски откри резултата в полза на Житница, но с голове в 42-та и 45-та минути на Денислав Куртев и Борислав Чавдаров домакините стигнаха до обрат още през първата част. Резултатът остана непроменен през втората и така победата остана за домакините.

Житница заема 3-то място с 25 точки, а в следващия кръг е домакин на Тракия (Нови извор). Раковски е седми с 14 точки, като след седмица гостува в Пловдив на Спартак II.

18 ноември 2023 г., събота, 14:30 ч / XIII кръг:
Дълго поле (Дълго поле) – Спартак 1947 II (Пловдив) 3:0
Спартак (Болярци) – Марица 2009 (Градина) 5:0
19 ноември 2023 г., неделя, 14:30 ч / XIII кръг:
Марица 2003 (Маноле) – Чернозем (Черноземен) 2:0
Тракия (Нови извор) – Труд (Труд) 2:0
19 ноември 2023 г., неделя, 15:00 ч / XIII кръг:
Раковски (Раковски) – Житница (Житница) 2:1